Kurz otužování a záchrany z ledu

18. 2. 2022 to 20. 2. 2022

Odvážné dámy se otužovaly pod dohledem záchranářů

Koupel v ledové tříšti poskytlo lipenské jezero o víkendu 18. – 20. 2. 2022 skupině odvážných dam, které se přihlásily na kurz otužování. Velký vítr k nám dotlačil po hladině obrovskou ledovou kru, která se rozbila o vlnolamy a vytvořila tak zážitkový ponor pro účastnice víkendového kurzu. Ženy byly opravdu skvělé, pracovaly se svým dechem, tělo před ponorem rozcvičily a ledovou vodu vnímaly velmi pozitivně.“ Víkendový program byl nabitý, součástí kurzu byly přednášky vedené lékařem z řad záchranářů o hypotermii, principech otužování a první pomoci, večerní první ponor do ledové vody. Všechny účastnice ocenily získané informace a novou zkušenost, samy mohly vyzkoušet KPR – kardiopulmonální resuscitaci na moderní resuscitační figuríně. Žádný volný čas nazbyt nebyl, účastnice víkendového pobytu běžkovaly, plnily úkoly podle mapy na sněžnicích, večer sauna, posezení u kytary, v neděli dopoledne byla na programu topografie, přesun v terénu s řešením modelových situací a nácvik první pomoci.

Skupinové potápění je odpočinek, relax a sranda. Největším přínosem je psychický odpočinek.“ zmínila účastnice kurzu Veronika, která přivedla k otužování již před rokem i své dvě děti.

Akce se se opravdu vydařila a již v pondělí hlásily některé účastnice kurzu, že se ponořily opět do ledové vody v blízkosti svého bydliště. Chválíme …,  v otužování pokračují a radost nám činí to, co se u nás naučily  předávají dál. 

Děti a mládež z oddílu vodních záchranářů se chystají do výcvikového střediska na Dolní Vltavici o nadcházejícím víkendu. Čeká je soustředění s pestrým programem. Během víkendových soustředění se zabýváme technikami záchrany, bohužel led už není, tak to tentokrát nebude o záchraně z ledu, ale záchraně z kritických situací. Zaměříme se na fyzičku dětí a mládeže, vydáme se na pěší výšlap podle mapy a budeme se zocelovat v jezeře.“ nastínil program víkendu instruktor vodních záchranářů Radek Toman.

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice jsou připraveni sestavit zážitkový otužovací program nebo zajistit kurzy první pomoci či teambuildingy pro skupiny i větší firmy. Uskutečněním Vaší akce tak pomáháte i Vy zachraňovat životy na Lipně.