Zlatý Rak

8. 5. 2024

Medailový Zlatý rak již po osmé

V neděli, dne 8. května 2024, se na řece Malši v Českých Budějovicích konal jubilejní 40. ročník závodu ZLATÝ RAK” v ploutvovém plavání, který byl opět pořádán Potápěčským klubem NEPTUN České Budějovice, p.s.

Tento prestižní závod, který představuje vrcholnou událost v kalendáři ploutvových plavců, přilákal letos do Českých Budějovic opět zástupy nadšených závodníků i diváků. Startovní čára, umístěná na řece Malši, se stala dějištěm nesmírně napínavého souboje a mistrovství všech kategorií ploutvových plavců.

Závodní trať, která vedla od Špačků po slepé rameno, o délce 2 námořních mil, poskytla plavcům ideální prostředí pro projevení jejich síly, vytrvalosti a technických dovedností. Povinná výstroj, včetně úplného neoprenového obleku, masky, šnorchlu a ploutví, byla důležitým prvkem zajišťujícím bezpečnost a profesionální standardy závodu.

Do tohoto ročníku se zapojilo celkem 9 odvážných závodníků, z nichž 5 reprezentovalo Vodní záchrannou službu Český Krumlov. Závěrečný triumf si odnesl Mistr světa v zimním plavání Jaromír Berounský, který dokázal zdolat trať v čase 26:18, jež převzal plaketu Zlatého raka již poosmé. Na druhém místě se umístil Michal Svoboda, následovaný třetím Petrem Vaňkem. Sportovci umístění na prvních dvou místech pocházeli právě z Vodní záchranné služby Český Krumlov.

Výsledky tohoto ročníku získaly vysokou pochvalu od náčelníka českokrumlovských záchranářů Milana Bukáčka, který ocenil nejen vynikající výkony závodníků, ale také jejich vášeň a odhodlání. Zvláštní uznání pak patří mladým záchranářům, kteří se zúčastnili závodu.

Tento úspěšný závod znovu potvrdil nejen sílu a odvahu závodníků, ale také jejich oddanost a vášeň pro závodění. Gratulujeme všem zúčastněným závodníkům k jejich vynikajícím výkonům a těšíme se na další ročník závodu ZLATÝ RAK”.

Výsledky:

1.     Jaromír Berounský     26:18               VZS Český Krumlov

2.     Michal Svoboda          27:22               VZS Český Krumlov

3.     Petr Vaněk                  30:01               NEPTUN České Budějovice, p.s.