Zábavný program pro uprchlíky z Ukrajiny

10. 3. 2022

Čtvrteční odpoledne věnovali mladí záchranáři z Vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov uprchlickým rodinám z Ukrajiny. Pod vedením hlavní instruktorky mládeže Lenky Krbcové záchranáři připravili zábavný program v bazénu Wellness Hotelu Frymburk.

Neúplné rodiny, většinou maminky s dětmi ve věku od tří do šestnácti let, kterým poskytli ubytování frymburští, ocenily snahu a rychlou domluvu skupiny vodních záchranářů s Wellness Hotelem a během hrátek a základní plavecké výuky se jim snad alespoň na chvilku podařilo zapomenout na hrozivé okamžiky uplynulých dnů. Skupina asi třiceti uprchlíků se po počátečních rozpacích a drobném ostychu doslova spřátelila s mládežníky i instruktory záchranářů.

Rozdělili jsme si děti do několika skupin, někteří byli v bazénu snad prvně, zřejmě nikdy neplavali, ti větší se zajímali o základy techniky plavání. Všichni se společně těšili ze zábavy na tobogánu a v divoké řece“ komentuje s dobrým pocitem u srdce trenérka Krbcová a dodává jsem velmi ráda, že jsme mohli děti i maminky na chvíli rozptýlit. Situace je pro ně těžká a tak je hezké vidět radost v dětských očích. Naši mládežníci jsou velmi ochotní a družní, patří jim velká pochvala, záchranář musí být empatický“. Záchranáři odpoledne zakončili rozloučením se sladkou tečkou a vidinou příštího setkání. Podobný program plánují záchranáři uskutečnit i v Černé v Pošumaví a v Českém Krumlově.

Vodní záchranná služba ČČK se v rámci republiky zapojuje do pomoci v krizi na Ukrajině ve spolupráci s Českým červeným křížem. Českokrumlovští záchranáři zapojí do pomoci i mládež alespoň lokálně.