Závody v záchranářském sportu — Mladá Boleslav 2022

17. 9. 2022

V nabité konkurenci zářili mladí vodní záchranáři VZS Český Krumlov na stupních vítězů

Dne 17.9.2022 se skupina mládežníků z oddílu mládeže Vodní záchranné služby Český Krumlov pod vedením instruktorů Radka Tomana zúčastnila závodů ve vodním záchranářském sportu Malá cena Mladé Boleslavi v místním městském plaveckém bazénu. Závodilo se po dlouhé letní pauze. Závod v disciplínách, které se mají svým charakterem co nejvíce přiblížit reálným situacím při záchraně života a zdraví, s nimiž se vodní záchranář potkává při svém nasazení. Tažení modelu tonoucího, záchrana s pásem a ploutvemi, plavaní přes překážky, polohovka, štafeta, trénujeme všechny disciplíny, což se nám vyplatilo.“ upřesňuje náročnost závodu Toman.

Závodí se v kategoriích podle věku v jednotlivcích a ve dvojicích. Sešlo se 100 závodníků z celé České republiky. I v takto silné konkurenci naši závodníci nepropadli a umístili se na předních pozicích. Zásluhou Terezy Kozákové jsme přivezli zlatou medaili. Ami Tomanová a Vendula Šustáčková skončily na čtvrtém a pátém místě. Ve štafetě jsme skončili na čtvrtém místě. Ostatní mládežníci obsadili pozice do šestého místa.“ konstatuje spokojený trenér Toman.

Radost ze získaných medailí je o to cennější, protože se závodu účastnila družstva z celé republiky.

Účastníci: Kozáková T., Tomanová A., Šustáčková Vd., Kozáková K., Svoboda T., Patčová A., Vesperová

Trenér: Radek Toman