Závody mládeže plážové disciplíny

11. 6. 2022

Mladí vodní záchranáři opět cinkají medailemi:
18 medailí i postup do nominace na mistrovství světa

V sobotu 11. června se na Jordánské pláži v Táboře konal 4. ročník závodů v plážových disciplínách. Závod je součástí nominačních závodů do reprezentace ČR  na mistrovství světa v záchranném sportu. Počasí se náramně vydařilo, úspěch osmi reprezentantů oddílu mládeže Vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov byl velký.  V soutěži jednotlivců si českokrumlovští mladí vodní záchranáři vybojovali čtyři cenné kovy. V závodě dvojic získali šest medailí a ve štafetách další dvě medailová umístění.

Tým mladých vodních záchranářů ve složení Tereza Kozáková, Marie Vesperová, Agáta Průchová, Michaela Macková, Tomáš Svoboda, Adam Michalecký, Daniel Doležal a Martin Souček soutěžil v celkem deseti disciplínách. Závodníci bojovali za jednotlivce, dvojice i týmy. Tato soutěž zahrnuje netypické disciplíny s boardy a kajaky, běžecké i plavecké disciplíny. Závody byly zahájeny disciplínami na suchu. První z nich byl sprint na 90 m (Beach sprint), dále štafetový závod týmů 4 x 90 m (Beach relay) a vyřazovací závod praporky” (Beach flags). Následovaly disciplíny ve vodě. Úvodní disciplína byla náročná na orientaci i fyzickou kondici, kdy je potřeba bojovat nejen s okolními závodníky při hromadném startu, ale i s orientací a fyzičkou — plavání na volné vodě 400 m (Surf race). Po této následovaly střídavě disciplíny na boardu (Board race) a kajaku (Surf ski race), kdy závodníci musí co nejrychleji obeplout bóje ve vzdálenosti 500 m.

V soutěži dvojic (Board rescue), záchrana tonoucího pomocí boardu se skvěle předvedla dvojice Tereza Kozáková s Marie Vesprová.  Dívky jsou právem dle svých výkonů v širší nominaci na mistrovství světa v záchranářském sportu, které se bude konat letos na přelomu září a října v Itálii. V předposledním červnovém víkendu čeká dívky reprezentační soustředění, na kterém se vybere 6 nejlepších děvčat, které odjedou reprezentovat ČR.” dodává trenérka Iva Procházková. V závodu jednotlivců také zazářila Tereza Kozáková, která ve své kategorii (2007−2006) v součtu výsledků ze všech individuálních disciplín, byla vyhlášena vítězkou a získala tak zlatou medaili“ komentuje úspěch Procházková a dodává: Dalším oceněným byl Adam Michalecký, který vybojoval ve své kategorii (2007−2006) skvělé 2. místo a tak bral stříbro. Do trojice cenných kovů přispěli svým úspěchem i Tomáš Svoboda a Michaela Macková, kteří v nejmladší kategorii (2009−2008) získali úžasné bronzové 3. místo.“

Úspěšná dvojice Svoboda, Michalecký dovezla 2. místo a zacinkaly stříbrné medaile. Do třetice zkompletovala cenné kovy a bronzovou medaili získala dvojice dívek Agáta Průchová a Michaela Macková. Závod týmů dopadl excelentně. Ve štafetě čtveřic ve složení Tomáš Svoboda, Daniel Doležal, Adam Michalecký a Martin Souček vybojovali kluci další českokrumlovské zlato. Dívčí štafeta ve složení Kozáková, Vesperová, Průchová a Macková získala krásné 2. místo a zdobily je stříbrné medaile. Celkem si českokrumlovští vodní záchranáři domů dovezli 18 cenných kovů.

Kromě medailí si plavci odváží úžasné zážitky a především cenné zkušenosti, které jistě v příštích letech zužitkují a promění v další úspěchy,“ hrdě, s díky a přáním vydaření sezóny celému oddílu mládeže Vodních záchranné služby ČČK Český Krumlov dodává trenérka Procházková.